O firmie

Misja

Celem, jaki przyświeca naszej firmie, jest czyste otoczenie, czyli: świeże powietrze, piękne zielone lasy oraz przejrzyście czyste jeziora i rzeki – nie tylko dla nas, ale również dla naszych dzieci oraz przyszłych pokoleń. Jeśli na pierwszym miejscu stawiasz dobro otaczającego Cię ekosystemu, to trafiłeś w odpowiednie miejsce. Ochrona środowiska jest filarem, który motywuje nas do rozwoju naszego przedsiębiorstwa.

Dlaczego ochrona środowiska?

Środowisko naturalne stanowi nasze otoczenie i właśnie dla tego musimy je chronić. Jest niezwykle ważnym, choć na co dzień niezauważanym i niedostrzeganym elementem życia co spowodowało że stan na Ziemi znacznie się pogorszył i proces ten dalej postępuje.

Najważniejszymi powodami dla których każdy z nas powinien zatroszczyć się o środowisko naturalne są:

  • Coraz mniej tlenu! Poprzez wycinki lasów i zaśmiecanie ich na naszej planecie jest coraz mniej tlenu, bez którego człowiek nie jest w stanie żyć.
  • Zmiany klimatyczne! Mogą oznaczać koniec żywych istot na naszej planecie.
  • Dziura ozonowa! To brak ochrony przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
  • Zagrożona wyginięciem flora i fauna! Na przestrzeni ostatnich lat wiele gatunków zwierząt i roślin, które miały ogromny wpływ na gospodarkę wiginęło, przez to i nam może to wkrótce grozić.
  • Nasilające się alergie i inne choroby! Rozwijanie się nowych wirusów, chorób zakaźnych itp. powoduje że populacja na świecie maleje. Człowiek nie jest w stanie wymyślić leku na każde zagrożenie na jakie jest wystawiony.
  • Dużo lepiej żyje się w czystym otoczeniu!

Jeżeli nie zadbamy o czystość naszej Planety, skazani będziemy na życie w otoczeniu zdewastowanych lasów, zanieczyszczonych zbiorników wodnych, smogów, bez żadnej naturalnej zieleni. Przez co i człowiek będzie zagrożony.

Sposoby ochrony środowiska:

  • racjonalne kształtowanie środowiska i gospodarowanie zasobami środowiska zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju
  • przeciwdziałanie zanieczyszczeniom.
  • utrzymywanie i przywracanie elementów przyrodniczych do stanu właściwego.
  • recykling

Dlaczego recykling?
Recykling pozwala na oszczędność surowców, energii i środowiska naturalnego. Dzięki odzyskiwaniu surowców wtórnych oraz ich przetwarzaniu, zostaje ograniczone wykorzystanie pierwotnych surowców, co w efekcie prowadzi do ochrony zasobów naturalnych.
Podstawową zasadą recyklingu jest wykorzystywanie surowców wtórnych co pozwala na oszczędne gospodarowanie energią, zmniejszanie ilości odpadów i korzystne wykorzystanie ich poprzez wydłużenie ich „żywotności”.

Do przetwarzania nadają się śmieci wytworzone w różnego rodzaju przedsiębiorstwach ale także w domach. Powinny być zbierane w gospodarstwach domowych, odpowiednio segregowane i przekazywane do oznakowanych pojemników. Odpady komunalne nadające się do przetworzenia można podzielić na 4 podstawowe grupy:
papier, plastik, szkło, metale.
Chodzi m.in. o zapobieganie powstawaniu odpadów, ograniczanie ich wytwarzania, zmniejszanie negatywnego oddziaływania na środowisko oraz przygotowanie do ponownego użycia i wykorzystania.
Niezliczona ilość wykonanych zleceń oraz zadowolenie Klientów inspiruje nas do ciągłego rozwijania naszej działalności i ulepszania naszych usług. Przez co także do Ochrony Środowiska i naszej Planety.